Letní aktivity

Lipno nad Vltavou a jeho okolí nabízí návštěvníkům nepřeberné množství volnočasových aktivit a turisticky zajímavých míst. Pro naše hosty jsme připravili seznam alespoň některých míst a atrakcí, které stojí za návštěvu. Přehledná mapa by Vám měla pomoci s orientací.

Stezka korunami stromů - Lipno nad VltavouSTEZKA KORUNAMI STROMŮ

Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou láká své návštěvníky na nezapomenutelný výhled na lipenské jezero, krásy okolní přírody a při dobré viditelnosti jsou vidět i rakouské Alpy. Nejvyšší bod stezky je ve výšce 40 metrů, kam se dostanete po 675 metrů dlouhé lávce. Po cestě na Vás čeká 11 adrenalinových sekcí, didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice.

Web: www.stezkakorunamistromu.cz | GPS: 48.6526853, 14.2307700


Království Lesa - Lipno nad VltavouKRÁLOVSTVÍ LESA

Království lesa nabízí svým návštěvníkům bezpočet herních prvků inspirovaných životem v lese. Návštěvníci se mohou těšit na nevšední a nezapomenutelné zážitky, které na ně čekají na desítkách atrakcí určených malým i velkým. V Království lesa nejdete originální prolézačky, lanovky, dřevěné domky, provazové sestavy, houpačky a mnoho dalšího. Nechybí samozřejmě ani občerstvení.

Web: www.kralovstvilesa.cz | GPS: 48.6511292, 14.2343242


Bobová dráha - Lipno nad VltavouBOBOVÁ DRÁHA LIPNO

Přijeďte si zabobovat za každého počasí na bobové dráhy v Lipně nad Vltavou. Jedině na Lipně najdete horskou a korytovou dráhu vzájemně propleteny. Jinde v České republice tyto dvě dráhy pohromadě nejsou. Korytovou dráhu ocení spíše jezdci co mají rádi trochu adrenalinu. Horská dráha je naopak spíše určena rodinám s dětmi. Rychlost na obou dráhách si řídíte sami za pomoci brzdy.

Web: www.slideland.cz | GPS: 48.6467567, 14.2219822


FunSpot Lipno nad Vltavou - Adventure GolfFUN SPOT LIPNO – ADVENTURE GOLF

Fun Spot Lipno, jediné adventure golfové hřiště na Lipně je složeno z 18-ti jamek zasazených do krásného prostředí botanické zahrady a jezírek, kde se nachází rozmanitá fauna a flora. Hřiště prochází také kolem vodopádu. Hra je určena pro všechny věkové kategorie a to pro děti od 3 let až po 99 leté i starší seniory 🙂 Zahrát si můžete také večer při příjemné hudbě nebo holografické projekci.

Web: www.funspotlipno.cz | GPS: 48.6360894, 14.2037258


Plachetnice na LipněPLACHETNICÍ ČI ELEKTRO ČLUNEM PO LIPENSKÉM JEZEŘE

Nezapomenutelný zážitek a pohled na Lipno z lipenského jezera Vám umožní projížďka plachetnicí či elektro člunem. Nepotřebujete licenci, ovládání je velice jednoduché (elektro člun zvládnou i Vaše děti), zaškolení na plachetnici trvá jen pár minut. Plachetnice i elektro čluny se nachází v přístavu Marina Lipno. Při krásném počasí je to ideální zážitek pro celou rodinu na celý den.

Web: www.lipno.info | GPS: 48.641325, 14.219558


Bikepark LipnoLIPNO – IDEÁLNÍ MÍSTO PRO CYKLOTURISTIKU

Lipno nad Vltavou a jeho okolí je ideálním místem pro výlet na kole či nějaký ten adrenalinový zážitek. Okolí Lipna je protkáno cyklostezkami, které zvládnou i Vaše děti. Nově je zde také 5 kilometrů dlouhá Floutrejlová dráha, která taky není náročná a zvládnou ji opravdu všichni. A v neposlední řadě Lipno nabízí pro milovníky adrenalinu nově vybudovaný bikepark.

Web: | GPS:


Vyšší BrodMĚSTO VYŠŠÍ BROD

Město Vyšší Brod a jeho okolí nabízí celou řadu volnočasových aktivit. Okolí Vyššího Brodu i samotné město udělá radost jak milovníkům přírody, památek, tak i turistům, kteří chtějí dovolenou trávit aktivně. Z Vyššího Brodu se totiž začíná splouvat řeka Vltava, je tu krásný cisterciácký klášter, poštovní muzeum a z přírodních úkazů například Wolfgangovy vodopády.

Web: www.mestovyssibrod.cz | GPS: 48.6146936, 14.3118022


Vítkův hrádekVÍTKŮV HRÁDEK

Vítků hrádek leží na pravé straně Lipenského jezera nad osadou Svatý Tomáš, asi 6 kilometrů od Přední Výtoně, a je to nejvýše položený hrad v Čechách (1053 metrů nad mořem) s největší dochovanou obytnou věží u nás. Vítků hrádek nabízí za dobré viditelnosti nezapomenutelný výhled na Lipenské jezero, Šumavu, Novohradské hory a za velmi dobré viditelnosti také na rakouské Alpy.

Web: www.vitkuvhradek.cz | GPS: 48.6450178, 14.1031836


ROŽMBERK NAD VLTAVOU

Město Rožmberk nad Vltavou leží v malebném údolí řeky Vltavy a bylo založeno již ve 13. století. Město je pro velké množství lidí známé právě ze sjíždění řeky Vltavy, dále se zde koná každoročně hudební festival České hrady.cz, který do Rožmberka přiláká tisíce návštěvníků a turisté sem také vyráží kvůli Státnímu hradu Rožmberk, který pochází také ze 13. století a rozhodně stojí za návštěvu.

Web: www.mestorozmberk.cz | GPS: 48.6548656, 14.3669986


NA RAFTU NEBO KÁNOI PO VLTAVĚ

Řeka Vltava je vyhledávaná vodáky z celé České republiky. Sjíždění řeky Vltavy na raftu nebo na kánoi absolvuje v létě deseti tisíce turistů, kteří chtějí poznat krásy jižních Čech z jiného pohledu. Vyplouvá se většinou z Vyššího Brodu, pokračuje se do Rožmberka nad Vltavou a co rozhodně stojí za vidění, tak je Český Krumlov právě z řeky. V okolí Lipna je nespočet půjčoven, které Vám půjčí vybavení a zajistí dopravu.

Web: | GPS: 48.6249842, 14.3057389


Český KrumlovČESKÝ KRUMLOV

Historické město Český Krumlov patří k turisticky nejvyhledávanějším městům v České republice. Do Českého Krumlova zavítají ročně sta tisíce turistů z celého světa. Město Český Krumlov má 300 památkově chráněných objektů v historickém centru, druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice, který je zapsán na seznam památek UNESCO. A najdete zde také například nejstarší barokní divadlo na světe.

Web: www.ckrumlov.info | GPS: 48.8106858, 14.3149950


Zoo Hluboká nad VltavouZOO HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Zoologická zahrada Ohrada v Hluboké nad Vltavou byla poprvé otevřena veřejnosti již 1. května 1939, původně jako součást muzea loveckého zámku. Nyní se zoo rozkládá na cca 4,5 ha plochy. Svůj domov zde našlo okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. Najdete zde zvířata převážně z Evropy, mírného klimatu Asie a zejména z České republiky. Nechybí ale ani tropický deštný prales či svět afrických savan.

Web: www.zoohluboka.cz | GPS: 49.0420992, 14.4205083


Zámek Hluboká nad VltavouZÁMEK HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Státní zámek Hluboká patří mezi nejnavštěvovanější zámky v České republice. Svou rozlohou, charakterem a rozlehlým parkem patří mezi významné romantické areály v evropském a světovém kontextu. Zámek byl založen v polovině 13. století jako strážný hrad. Až v letech 1840 – 1871 proběhla rozsáhlá rekonstrukce zámku do romantického stylu nové gotiky. Současně byl také upraven park a okolní příroda.

Web: www.zamek-hluboka.eu | GPS: 49.0506117, 14.4420556


Zoo DvorecZOO DVOREC

Zoologická zahrada Dvorec leží 4 kilometry od Borovan směrem na Trhové Sviny. Zoo je umístěna v lesním prostředí a tím je zde naprostá pohoda a klid. V zoo Dvorec můžete vidět zvířata z Afrického kontinentu, Amerického, Asijského, Austrálie a Evropy. Pro nejmenší návštěvníky je zde dětské hřiště. Samozřejmostí je občerstvení, lavičky pro odpočinek a pozorování zvířat a mnoho dalšího.

Web: www.zoodvorec.cz | GPS: 48.8734744, 14.6554017